Vi har flyttat www.sisuidrottsbocker.se till en ny plattform och ber dig att skapa ett nytt lösenord med hjälp av vår funktion ”Glömt lösenord” under ”Logga in” längst upp till höger på webbplatsen. Vi gör detta med respekt för din integritet och säkerhet. Du kan självklart använda samma lösenord som tidigare om du så önskar. Upplever du problem med ditt konto eller din beställning, vänligen kontakta kundtjanst@sisuidrottsbocker.se

Stäng

Om SISU Idrottsböcker

SISU Idrottsböcker är idrottens förlag. Böcker och digitala produktioner i vårt sortiment bidrar både till att utveckla elitidrotten och till att förbättra livskvalitet och hälsa hos den breda allmänheten. Runt om i Sverige och världen finns mängder av idrottskunskap förvärvad genom forskning och decennier av praktisk erfarenhet. Vårt uppdrag som idrottens förlag är att samla in denna kunskap och göra den tillgänglig för fler.

Synpunkter & feedback

SISU Idrottböckers utgivning är inriktad på utbildningslitteratur av hög kvalitet inom områdena idrott och hälsa. Saknar du något i vårt sortiment? Du kanske har sett någon utländsk bok som du tycker borde översättas, en intressant forskningsrapport som borde utvecklas, en bra ledarfilosofi som borde skrivas ner? Hör av dig till oss!

Vi tar gärna emot tankar och idéer, manuskript och synopsis till info@sisuidrottsbocker.se

Under vissa perioder får vi många manuskript skickade till oss och det kan ibland dröja innan vi hinner bedöma dem. Vi har tyvärr inte möjlighet att ge kommentarer kopplat till de manus vi tackar nej till. När det gäller insända, ej beställda manuskript åtar vi oss inte att bekräfta att vi har mottagit dem och vi återsänder dem inte om de kommer per post.

Vi som jobbar på SISU Idrottsböcker

Hanna Nordh

Förlagschef

hanna.nordh@sisuidrottsbocker.se

08-699 62 47

Anders Stjerndahl

Verksamhetsledare

anders.stjerndahl@sisuidrottsbocker.se

08-699 62 38

Thore Carlsson

Projektledare

thore.carlsson@sisuidrottsbocker.se

08-699 62 28

David Öhrling (föräldraledig)

Projektledare

david.ohrling@sisuidrottsbocker.se

08-699 62 42

Ninni Hedström

Projektledare

ninni.hedstrom@sisuidrottsbocker.se

08-699 62 19

Lena Skärhult

Projektledare och bokklubbsansvarig

lena.skarhult@sisuidrottsbocker.se

08-699 62 40

Eva Purvin

Marknadsassistent

eva.purvin@sisuidrottsbocker.se

08-699 62 23

Cecilia Engvall

Webbredaktör

cecilia.engvall@sisuidrottsbocker.se

08-699 62 24

Andreas Sundman

Digital projektledare

andreas.sundman@sisuidrottsbocker.se

08-699 62 20

Rawaz Karim

Kommunikatör

rawaz.karim@sisuidrottsbocker.se

08-699 62 30

Jocke Westblad

Webbutvecklare

joakim.westblad@sisuidrottsbocker.s

072-451 38 58

Eva Fors

Projektledare

eva.fors@sisuidrottsbocker.se

Johan Sandler

Projektledare

johan.sandler@sisuidrottsbocker.se

Anders Kretz

Projektledare

anders.kretz@sisuidrottsbocker.se

Mattias Jaurinder

Verksamhetsledare & SF-kontakt

mattias.jaurinder@sisuidrottsbocker.se

08-699 62 86

SISU Idrottsböcker – förlagsbild från hösten 2017.